Actueel
Nieuws200820072006200520042003Nieuw accreditatiestelselAgendaNVAO CongressenToespraken & ArtikelenCorrespondentieVraag en antwoordNieuwsbriefRSS FeedsNieuwsberichten
Karl Dittrich nieuwe voorzitter NVAO
Met ingang van 1 januari 2005 wordt dr. K.L.L.M. (Karl) Dittrich (52) voorzitter van de Nederlands-Vlaamse Acceditatieorganisatie (NVAO).
Hij volgt daarmee L.E.H. (Loek) Vredevoogd (66) op die lid blijft van het algemeen bestuur van de NVAO.
Karl Dittrich is op dit moment vice-voorzitter van de NVAO. Eerder was hij voorzitter van het College van Bestuur van de Universiteit Maastricht. Dittrich vervulde verder verschillende bestuurlijke en wetenschappelijke functies in de universitaire wereld.
De NVAO verleent accreditatie aan opleidingen in het hoger onderwijs in Nederland en Vlaanderen. Accreditatie is "het verlenen van een keurmerk dat aangeeft dat aan bepaalde maatstaven is voldaan". Accreditatie is voorwaarde voor de bekostiging van opleidingen aan bekostigde instellingen; een vereiste voor de bepaling van het recht op studiefinanciering en een voorwaarde voor het verlenen van graden.
